Endüstriyel Tesis Güçlendirmede Karbon Elyaf Uygulamaları

Endüstriyel Tesis Güçlendirmede Karbon Elyaf Uygulamaları

Fiber takviyeli polimer (FRP) sistemleri basitçe, karbon (CFRP) veya E-cam elyafların bir polimer malzemeyle birleştirilmesiyle oluşturulan yüksek mukavemetli ve hafif takviye olarak tanımlanır. Geleneksel olarak, FRP, yüksek mukavemet-ağırlık oranları ve katılık gerektiren uygulamalar için sivil, havacılık ve otomotiv endüstrilerinde kullanılmaktadır.
Daha yakın zamanda inşaat ve yenileme uygulamalarında, özellikle yaşlanmaya, hasar görmüş veya aşırı yüklenmiş beton yapılarda FRP güçlendirme performans özellikleri giderek daha popüler hale geldi.
FRP güçlendirme çözümleri, mevcut yapılardaki bir dizi yapısal eksikliği veya talebi çözmek için tasarlanmış, belirlenmiş ve kurulmuştur:

Zayıf veya uygunsuz inşaat malzemeleri nedeniyle dayanıklılık sorunları

Yetersiz tasarım veya inşaat
Kod veya kullanım değişiklikleri nedeniyle artan yükleme gereksinimleri
Eskimiş altyapı üzerinde ömür boyu gereksinimlerin artması
İstisnai veya kaza eseri yükleme
Sismik yenileme
Patlama önleme
Depolar ve otoparklar gibi yapıların sahipleri daha önce kiralanamayan alanı kiralanarak mevcut varlıklardan daha fazla gelir elde edebilir.

FRP çözümleri mühendislerimiz tarafından tasarlanır. Malzemeler, kendi fabrikamızda üretilmektedir. Kurulum, saha eğitimli ekibimiz tarafından gerçekleştirilir.
Beşoğlu Endüstri, onarım veya yükseltmeye ihtiyaç duyan beton, duvarcılık ve ahşap yapıların yapısal takviye edilmesi ve güçlendirilmesi için verimli fiber takviyeli polimer (FRP) çözümleri sağlar.

 

Endüstriyel Tesis Güçlendirme Çalışma ve Uygulamalarınız İçin Bizi Arayabilirsiniz. Tıklayınız!