FRP Sargı

Anasayfa FRP Sargı

FRP Sargı malzemesi, yüksek mekanik mukavemeti, hafifliği, korozyon ve ısıya dayanıklı özellikleri, ısı yalıtımı, pürüzsüz iç yüzey, kompleks şekiller oluşturma kolaylığı, onarım kolaylığı ve maliyet etkinliği nedeniyle kullanılır.

Temelde, FRP termoset reçineleri ve cam elyaftan oluşur. Malzemelerin kalitesini ve faydalarını garanti altına almak için bu bileşenlerin oluşturulması ve doğru reçinelerin seçilmesi, en iyi sargı teknikleri ve cam elyaf bileşenleri ile ilgili olarak en doğru seçimdir.

Bir termoset ürünün imalatı, moleküllerin oluştuğu ve sıcaklığın serbest bırakıldığı bir kimyasal reaksiyonu içerir. Yeni molekül ağı oluştuğunda, son şekli ortaya çıkar. Bu molekül ağı, malzeme ısıtıldığında yangın direnci sağlar. Isıyla sertleşen malzemeler polyester, epoksi ve poliüretan reçinelerdir. Kompozitler, nihai ürünün kurulacağı ortam ve koşullara bağlı olarak farklı termal oturtma yöntemleri uygular.

Cam elyaf, mekanik mukavemet, dışarıdan gelen hasara karşı direnç ve sabit bir şekle sahip olmak için kullanılır. FRP sargı endüstride kullanılır. Cam elyaf çok çeşitli şekillerde gelir. Sargı, kumaş, plakalar. Beşoğlu Endüstri işlem sırasında, cam elyafın doğru kompozisyonunu seçer ve bu malzemeyi en yüksek mekanik mukavemetli garantili ürünlere uygulamak, işlemek ve laminatlamaktadır.

Gerekirse Beşoğlu Endüstri, ürünler gibi karbon gibi diğer lifleri kullanır.

Deneyim ve uzmanlık, müşterilere iyi tasarlanmış CTP ürünleri sağlanması açısından önemlidir. Beşoğlu Endüstri’nin müşterilerine FRP ürünleri oluşturma sanatı konusunda bilgi vermektedir. Bu konuda bizi arayabilir uzman mühendislerimiz ile görüşebilirsiniz.

 

FRP Sargı Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz. Tıklayınız!

WhatsApp
Hemen Ara!