Liman Güçlendirme

Anasayfa Liman Güçlendirme

Liman alanlarında derinliği değişebilen bölümlerde; gemi, iskele, karina ve benzeri alanlar için sualtı güçlendirmesi yapılması gerekmektedir. Yenilenmesi gereken ya da deniz şartlarında yıpranmış, tahribata uğramış alanlar için güçlendirme tekniklerinin uygulanması gerekmektedir. Gemi kaldırma ya da oturtma, sualtı boru hatları gibi birçok etken için dalgıçlık hizmeti veren gemicilik firmalarına başvurabilirsiniz. Böylece, hem onarım yaptırabilir hem de bölgedeki deniz şartlarına uyumlu yöntemlerle setin ömrünü uzatabilirsiniz. Son teknoloji makineler ve tamirat araçlarıyla sualtı güçlendirme işlemleri uygulanmaktadır. liman güçlendirme çalışmaları ve uygulamaları hakkında Beşoğlu Endüstri mühendislerine ulaşarak, ayrıntılı bilgilere daha kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Liman Sualtı Güçlendirmesi Nasıl Yapılıyor?

Sualtı yenileme ya da tamir işlemleri için alanında uzman denizcilik firmaları tercih edilmelidir. Firmaların bünyesinde bulunan dalgıçlar geminin, iskelenin ya da limana bağlı diğer yapıların hasarlarını tespit ederler. Yapıların bağlı oldukları alan, duvar ya da dalgakıran gibi yapıların ne kadar aşındığının saptanması önemlidir. Sualtı güçlendirmesi kapsamında, karina temizliği, iskele inşası ya da güçlendirmesi, colting uygulaması, karine anot değişimi, iskele kazıklarını güçlendirme, midye ve benzeri deniz canlılarını bölgeden temizleme gibi birçok işlem yapılmaktadır. Aynı zamanda, boru hatlarının değişimi, hat bağlantılarının tamiratı, korezyon kaybı ölçümü şeklinde teknikler de kullanılabiliyor. Sualtı güçlendirmesi içerisinde, sualtı surveyleri ve video çekimleri de yaptırabiliyorsunuz. Liman bölgesinin alt kısımlarının ne kadar yosun tuttuğunu ya da deniz canlılarının ne kadar yerleştiğini bu şekilde de tespit edebilirsiniz.

Sualtı Güçlendirmesi Ne İşe Yarar?

HDPE boru hatlarından, gemi oturma durum surveylerine kadar birçok işlemi sualtı güçlendirmesi ile gerçekleştirebilirsiniz. Limanda bulunan gemilerin pervane ve dümen kontrolünü yaptırmanız ya da yola çıkacak gemilerin hasar tespitini yaptırmanız güvenlik açısından son derece yararlıdır. Aynı zamanda yapılandırmaya hakim olmak açısından batık, Survey görüntüleme işlemlerini de yaptırmanız faydalı olabilir. Geminizin tamir ve montaj çalışmalarını ya da çapa içi gerekli işlemleri de denizcilik firmaları gerçekleştirmektedir. Sualtı güçlendirmesi kapsamında yapılan hasar tespit çalışmaları, liman ve sahil güvenliği açısından düzenli olarak yapılmalıdır. Deniz ve hava şartlarının etkisi ise iskele, liman gibi alanlarda yıpranma olmaktadır. Kaplama, koruma, malzeme tedariki ile bunu da aşabilirsiniz.

 

Liman Güçlendirme Çalışmaları İçin Bizi Arayabilirsiniz. Tıklayınız!

WhatsApp
Hemen Ara!