Beton Boru Güçlendirme

Anasayfa Beton Boru Güçlendirme

Beton Boru Güçlendirmesi günümüzde çok az bu konuda profesyonel mühendisler tarafından yapılabilmektedir.  Kritik su sistemlerinin güvenilirliği, kamu kurumları, sanayi ve enerji üretim sahipleri ve danışmanları için sürekli bir endişedir. 30 inç ve daha büyük boru hattı varlıklarına sahip kurum veya kişiler, sıkıntılı kesimlerin onarılması ve güçlendirilmesi ya da uzun boylu boru hatlarının proaktif yenilenmesi için çeşitli seçeneklere sahiptir.  Bozulma seviyesine bağlı olarak kritik boru hatlarının yeniden yaşam döngüsünü sağlamak ve önemli ölçüde güçlendirmesine yardımcı olmak için günümüzdeki teknikler oldukça ilerlemiştir. Beton Boru Güçlendirme çalışmaları, projeleri ve uygulamaları hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için mühendislerimize ulaşabilirsiniz.

Beton Boru Güçlendirme Uygulaması

Hasarlı ve zayıflamış basınçlı boru hatlarının ve ön germeli beton silindir borularının restorasyonu için ve ayrıca kritik boru hattı segmentlerinin proaktif yenilenmesi için güçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Güçlendirme çalışmaları için, kısa inşaat pencereleri açarak, mühendislik değeri sağlayan ve operasyonlarda ve trafik modellerinde herhangi bir kesintiye uğramamayı sağlayan, en son teknolojiye sahip bir firmayız. Güçlendirme için yeraltı gömülü boru onarımı için karbon elyaf takviyeli polimer güçlendirme sistemleri ve harici kanal açma sistemi için post-gerdirme gibi ileri teknolojiler kullanılmaktadır.

Büyük sanayi tesisleri için boru güçlendirme oldukça önemlidir. Çünkü boruların parçaları zaman içerisinde belirgin bir bozulma yaşamaktadır ve onarıma ihtiyaç duyulur. Boruların korunması için tesis kurulurken sarılmış olan cam elyaf sargıları uzun süre dayanıklı olsa da hizmet ömrünün sona gelmesiyle yenilenmesi gerekir. Soğutma suyu boru hatlarının sürekli kullanılması fabrikalar için her daim gereklidir. Boru içinde hizmette bir kesinti, tesise geniş kapama yapılması, tesisin bir gün içinde maliyet açısından kaybı demektir. Bu nedenle, tesis operatörleri kurulum için sıfır kesinti gerektiren bir çözüm bulmalıdır. Harici olarak uygulanacak olan çift yönlü cam elyaf takviyeli polimer, tek yönlü karbon FRP kullanılarak güçlendirmesi yapılır. Bu şekilde borunun dış geometrisine uyarak, kasnak katmanlarının çapraz yönünde iç tasarım basınçlarına direnç gösteren yük devamlılığı da sağlanmış olur.

Montaj sırasında mevcut cam elyaf sargısının dış yüzeyi kullanılacak kimyasallar için yeterli yapışmayı sağlamak için hazırlanır. Uygulamadan sonra tamamlanan ürün direnç gösteren diğer kimyasalların kaplaması ile bitirilir.

 

Beton Boru Güçlendirme Uygulamaları İçin Tıklayız

WhatsApp
Hemen Ara!