ZEMİN PARLATMA
5 1

Yazdır E-mail Olarak Gönder

ZEMİN PARLATMA

 

Zemin Parlatma Uygulama Alanları

 

Zemin Parlatma uygulaması, özellikle fabrika, otopark, hastane, okul, havalimanı ve depo gibi zeminler olmak üzere eski veya yeni her türlü beton yüzey üzerine yapılmaktadır. Zemin parlatma ortalama kullanım ömrünün diğer yüzey kaplama seçeneklerine oranla kat kat fazla olması nedeniyle üretim tesisleri, büyük mağazalar, yapı marketleri, ofis binaları, oteller, restaurantlar, kamu binaları tarafından da fazlasıyla tercih edilmektedir.

 

 

Zemin Parlatma Uygulamasının Sağladığı Avantajlar

 

 

En düşük C25 sınıfı beton olmak şartı ile, eski veya yeni her türlü beton zeminler üzerinde parlatma işlemi yapılmaktadır. Daha önceden zemin üzerinde epoksi kaplama yapılmışsa, bu zeminler üzerinde de parlatma işlemi yapmak mümkündür. Öncelikle zemin üzerinden epoksi kaplama olan kısım, özel epoksi kazıma elmasları ile kazılır ve temizlenir. Eğer ihtiyaç varsa beton kısımda onarım yapılır ve hemen akabinde parlatma işlemi uygulanır.

Zemin Parlatma işlemi yapıldıktan sonra yüzey, kaymazlık özelliği kazanır. Zemin parlatma işlemi yapılırken pürüzsüz bir yüzey elde edileceği için sürtünme yüzey alanı artar. Bu da kaymazlığı sağlar.

 

Zeminleriniz üzerinde uygulanmasını istediğiniz Zemin Parlatma uygulamaları için bizi arayabilirsiniz. 

 

 

DMCA.com Protection Status
Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!