Cfrp Güçlendirme
5 1

Yazdır E-mail Olarak Gönder

CFRP GÜÇLENDİRME

 

Karbon Fiber Takviyeli Polimer (CFRP), son yirmi yılda yapısal mühendislik uygulamalarında kullanılan giderek daha fazla tanınan bir malzeme haline geldi. 1960'lı yılların başlarındaki havacılık alanı endüstrisine, kompozit malzemelerle yapısal güçlendirme için farklı avantajlar sunmuştur.

 

Beton yapıların güçlendirilmesi, yapısal mühendislik uygulamalarında malzemenin giderek baskın kullanımı haline geldi. Bu tür kullanımlar, çok daha düşük servis yüklerini tolere edecek şekilde tasarlanmış olan mevcut yapıların (mevcut park garları gibi) yük kapasitesinin arttırılmasını içerir. Diğer kullanım alanları sismik yenileme ve hasarlı beton yapıların onarımıdır. Birçok durumda CFRP güçlendirme, yapısal beton güçlendirme için uygun maliyetli bir yöntem olabilir. CFRP, korozyon ve beton bozulması nedeniyle takviye edici çelik kütlesi kaybetmiş beton yapıları güçlendirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

CFRP'nin çelik üzerinde bir takviye malzemesi olarak sağladığı avantaj,

*Hafif ağırlık

*Aşındırmaz

*Çok yüksek gerilme mukavemeti

*Herhangi bir uzunlukta kullanılabilir

Özelliklerini taşımaktadır.

Beşoğlu Endüstri, bu yapısal kompozit ürünleri kurma konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahiptir ve tam yapısal onarım için tasarımda yardımcı olabilir. Güç ve dayanıklılık için kritik gereklilikleri karşılamak üzere tasarlanan kompozit güçlendirme sistemleri, yapısal iyileştirme, onarım ve koruma için yenilikçi çözümler sunar.

 

CFRP Güçlendirme çalışmalarınız için lütfen Beşoğlu Endüstri ile temasa geçin. Bizi profesyonel hizmet için başından sonuna kadar güvenebilirsiniz.