BETON PARLATMA
5 1

Yazdır E-mail Olarak Gönder

BETON PARLATMA

 

Beton Parlatma, kirli görünüme sahip beton yüzeylerin önce silim makinaları ve elmas bıçaklar ile kazınarak, sonrasında honlama ve parlatma çalışmalarının yapılması işlemidir. Yoğun olarak ayak trafiği olan, ağır iş makinalarının kullanıldığı yerlerde dayanıklılığı sayesinde tercih edilmektedir. Beton Parlatma işlemi hijyenik olmasından dolayı, ayrıca alerjik bir durum yaşatmadığından okul, hastane gibi yerlerde yoğunlukla kullanılır. Endüstriyel zeminler dahil fabrika, otopark, otel, ofis binaları, havaalanı gibi her türlü yeni ve eski beton yüzeylerde uygulanabilmektedir.

 

Kısa sürede yapılabilen bu işlem ile uzun yıllar uygun maliyet ile gelişen teknoloji sayesinde yıllarca kullanılabilir, sağlam ve nefes alan yüzeylere ulaşmak mümkün.  Beton dayanıklılığının ve kayma direncinin arttırılması, tozumanın önlenmesi, ışık yansımalarından kaynaklanan enerjiden tasarruf edilmesi amacı ile uygulanır. Alternatiflerine göre de çok daha ekonomik maliyetlidir. Uygulama yapılan yüzeyde pürüz olmadığı için kolay kolay kirlenmez. Temizliği son derece kolaydır, herhangi bir kimyasala gerek kalmadan su ile sağlanır.

 

Parlaklığı gerçekleştirirken istenilen yüzeylerde dekoratif zenginlik gerçekleştirilebilir. İç ve dış mekanları özel üretilen boyalar ile beton zeminler renklendirilebilir. Kullanılan boyalar kazınma, yüzülme gibi durumlara maruz kalmaz, oldukça dayanıklıdır. Eski ve yeni tüm betonlara uygulama yapılabilir. 

DMCA.com Protection Status
Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!