DEKORATİF BETON UYGULAMALARI
5 1
Yazdır E-mail Olarak Gönder


DEKORATİF BETON

Dekoratif Beton, yapıların dış mekanları için özel tasarlanmış dekoratif zemin kaplama sistemine verilen isimdir. Özenle tane tane döşenmiş, taş görüntüsü veren desen baskı beton teknolojisine sahiptir. Baskı beton teknolojisi, görünüş güzelliği ve uygulama kolaylığına sahiptir. Amerika'da yıllardır kullanılan bu teknoloji, her yıl pazar payını %25 arttırmaktadır. Ülkemizde de bu sektör hızla gelişmekte ve önemli bir yer almaya başlamaktadır.

Granit ve kayrak gibi doğal taş görünümünü veren baskı betonları çeşitli renk ve desende uygulanabilmektedir. Uygulama sonrası renk solma, leke tutma, kayma ve çökme gibi özellikleri barındırmaz. Bu uygulama özellikle bahçe düzenlemeleri, parklar, havuz kenarları, kent rekreasyon alanları, çevre düzenlemeleri, yollar, marina ile rıhtımlar, alışveriş merkezleri, otoparklar ve akaryakıt istasyonlarında kullanılır. İstenilen yüzey görünümü doğrudan betondan elde edilebilir. Parke taşı, tuğla, kayrak, karo veya taş görünümü vermek için yeni dökülmüş beton yüzeylere özel geliştirilmiş bir yöntemdir. Granülometrik, fiber katkılı hazır karışım beton, uygulanacak alana itina ile dökülür. Colour Hardener ile yüzey perdahlanarak renklendirilir ve özel kalıplar ile yüzeye baskı yapılarak, yüzlerce güzel görünümlerden biri elde edilir.

Dekoratif amaçlar için yapılan dokulandırma işlemine özel kalıplar yüksek kaliteli bir poliüretan malzemeden seçilir. Bu malzemeler yüzlerce doku çeşidiyle uzun yıllardır üretilmektedir. Sayısız alternatife sahip olan dokulandırma kalıp çeşitleri de bulunmaktadır. Bu konuda orjinal kalıplarını seçmeniz tavsiye edilir.

 

UYGULAMA AŞAMASI

Beton, uygulama yapılacak alana döküldükten sonra biraz kuruması beklenir, sertleşmeye başladıktan sonra üzerine “beton ayırıcı” toz serpilir. Sonra kalıplar üzerine serilir ve tokmak yardımıyla desenlerin beton yüzeye teması sağlanır. Önceden yerleştirilen kalıplar yan yana konularak büyük bir alanda kısa sürede istenilen dekora sahip olur.

Duvar için yapılan uygulamalar daha farklıdır. Duvara özel hazırlanan kaplamanın yoğunluğuna, kuruma ve kalınlığına göre özel desen üretimi yapılır. Kalıbın büyüklüğü ve ağırlığı artıkça uygulamada zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Duvar üstüne sürülen kaplamanın üzerine bastırılır ve bu işlem sürekli tekrar edilir.  Bu sayede duvarınızın dış yüzeyinde de hızlı ve dekoratif sonuçlar elde edilir. Kaplamanın uygulanacağı yüzey pütürlü bir yüzey olması gerekir bu kaplamanın duvar üstündeki mukavemetini artır. Firmamızı arayarak bu konu ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.


 

NEDEN DEKORATİF BETON

 

 

UYGULAMA ALANLARI

 

 

- Dekoratif Beton Zemin

- Dekoratif Beton Uygulama

- Dekoratif Beton Uygulamaları

- Dekoratif Beton Zemin Kaplama

- Dekoratif Beton Bahçe Duvarı

- Zemin Dekorasyon

- Dekoratif Zemin

- Dekoratif Zemin Kaplama

DMCA.com Protection Status
Valid XHTML 1.0 Strict    Valid CSS!